Galatasaray’ın eski koçu Ergin Ataman, “Harcanan paraları kulübün kasasından almadım. Eurocup şampiyonu olduktan sonra zarar 46 milyon dolardı. O zaman niye şikayet etmediniz?” dedi.

Galatasaray’da Erkek Basketbol takımının eski çalıştırıcısı  Ergin Ataman, CNN Türk’te canlı yayında flaş açıklamalar yaptı. Ataman, yönetimi yerden yere vurdu.

İşte Ataman’ın sözleri…

“YATIRIM YAPILMALI”

Yılda 50 milyon dolar harcandı tabii.  Galatasaray’ın ezeli rakibi olarak gördüğü  Fenerbahçe, yılda 30 milyon dolar harcadıklarını söyledi.  Darüşşafaka  Doğuş,  Anadolu Efes 15 milyon. CSKA  Moskova,  Real Madrid gibi ciddi rakipler var, yatırım yapmalısınız.

“NİYE O ZAMAN ŞİKAYET YOKTU?”

Galatasaray müzesinde çok değerli kupalar var. Yönetimlerin de görevi o takıma maddi destek sağlamak. O da benim görevim değil. Bu harcanan paraları ben kulübün kasasından almadım. Eurocup şampiyonu olduktan sonra 4 yılda zarar 46 milyon dolardı.

O zaman niye şikayet etmediniz? Tasarruf ayrı şey, küçülmek ayrı şey. Yönetim geldiği günden beri bunları söyledi. Bunlar beni çok demoralize etti. Yönetimsel olarak bunlar çok ciddi zaaflar.

“BÜTÇE DÜŞÜRÜLDÜ”

Bütçe şu an 4 milyon Dolar’a düşürüldü. Bu açıklama biz playofflarda  Anadolu Efes ile çeyrek final yaparken yapıldı. Ben o gece uyuyamadım.  Sinan Güler gibi deneyimli oyuncular o anda uyuyamadım.  Dursun Bey böyle bir yöntem belirledi.

 Can Topsakal başta olmak üzere başkana empoze yaratıldı. Rekabete girmek istiyorsanız gelir yaratmalısınız. Bu benim için ciddi hayal kırıklığı oldu. Orada hep tek başımaydım, hep yalnız bırakıldım.

“ORMAN DA HER MAÇA GİDİYOR”

Yönetim,  Galatasaray Basketbol takımını çok yalnız bıraktı. Bu takım Eurocup şampiyonu olduğunda herkes salondaydı. İşler biraz kötü gittiğinde kimseyi yanımızda göremedik.  Real Madrid’i burada 20 sayı farkla yenerken bir grup taraftar istifaya çağırdı beni.

Dursun Özbek beni hiç aramadı. Ben hep dik durmaya çalıştım, hiç sorun etmedim. Playofflar öncesi bir maçta sahadan atıldım. Olabilir bunlar, takımı korumaya çalışıyordum.

3 maç ceza aldım. Ben orada isterdim ki takım başkanı orada otursun, salonda olsun. Tıpkı diğer takım başkanlarının yaptığı gibi. Sadece  Aziz Yıldırım değil.  Fikret Orman, Akatlar’daki her maçta salonda oluyor mesela.

“GALATASARAY’I BIRAKAMAZDIM”

Sizin başkanınız da aktif olsun istiyorsunuz tabii. Tabloya baktığınızda ortada hep  Ergin Ataman var. Hem Milli Takım hem  Galatasaray’ı çalıştırıyordum.

Özellikle  Aziz Yıldırım başta olmak üzere çok sert tepkiler geldi.  Galatasaray’ın hocası Milli Takım’da olmaz dendi.

 Fenerbahçe’den oyuncu almıyor dendi. Ondan sonra Federasyon Başkanı  Harun Erdenay ve CEO  Hidayet Türkoğlu,  Galatasaray’ı bırakmamı istediler.

İyi bir teklifti ama tek bir şartları vardı. O da  Galatasaray’ı bırakmaktı. Ben onu yapamazdım.  Galatasaray’ı bırakamazdım ben.

“CAN TOPSAKAL BENİ İSTEMEDİ”

Can Topsakal ile yaptığım görüşmeden ücretsiz de çalışabileceğimi söyledim. Benim zaten geçmişten de alacağım ciddi rakamlar var. Başka kişiler  Galatasaray’dan para alamadığı için giderken ben parasız çalıştım.

 Ergin Ataman’ı  Galatasaray’dan uzaklaştırmak istediler.  Can Topsakal, Eurocup şampiyonluğu öncesinde de ben seni istemiyorum, yabancı bir koç istiyorum ama Dursun Özbek bu riski almak istemiyorum dedi.

Ben orada da dik durdum ve bunu başkana söyledim. Sen itibar etme ona dedi. Yarı fiyatına  Galatasarayile yeniden anlaştım. Ardından  Avrupa’da şampiyon olduk.

Şu anda görüştüğüm ve anlaştığım bir kulüp yok. Dinleneceğim bu sezon.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here